Życzenia od serca…

Dziś w szkole na koniec zajęć nasza pani jak zwykle zadała nam pracę domową.

– Proszę, byście na jutro napisali specjalne życzenia dla swoich babć i dziadków, które wykorzystamy jutro w laurkach, które samodzielnie wykonacie. – pani powiedziała to głośno i wyraźnie, na tyle by przykuć uwagę nas wszystkich. Po czym dodała poważnym tonem:

– Chciałabym byście dobrze pomyśleli nad tym co chcecie przekazać swym dziadkom w tych życzeniach. Pomyślcie o tym dlaczego są tak ważni w waszym życiu i czego chcecie im życzyć. Niech te życzenia wypłyną prosto z waszych serduszek. – oznajmiła z uśmiechem.

W drodze do domu zacząłem już rozmyślać nad tym o czym napiszę. Nie było łatwo, nie wiedziałem od czego zacząć te specjalne życzenia. Miałem nadzieję, że w domu mama mi pomoże i jakoś razem wymyślimy coś super!

Wieczorem zawołałem mamę do mojego pokoju i poprosiłem o pomoc w tym zadaniu.

– Podpowiesz mi co mam napisać? – zapytałem.

-Wydaje mi się, że dobrze by było zacząć od tego, za co chcesz podziękować swoim dziadkom, a potem dodać to, czego im życzysz na dalsze lata. – powiedziała mama, lecz niestety nie tak od razu mi to pomogło i wcale nie zaroiło się w mej głowie od pomysłów. Chyba mama wyczytała to z mojej miny bo dodała:

– Pomyśl co lubisz z nimi robić, w czym ci pomagają. – podsunęła mi mama.

No tak, więc gdy tak zacząłem się nad tym  zastanawiać to od razu przypomniały mi się długie spacery z babcią Bogusią. To było wtedy gdy jeszcze nie chodziłem do przedszkola, a rodzice pracowali. Zaraz po śniadaniu zabierała mnie do siebie i zawsze zabierała na spacer, robiła też dla mnie pyszne obiadki. Za to z babcią Wandzią lubiłem spędzać czas w jej ogródku, pomagałem jej sadzić, później dbać o jej uprawy, a następnie je zbierać. Babcia Wandzia zawsze miała jakiś przepis na nudę, wymyślała super zabawy! Za to dziadkowie to osobny temat! Z jednym lubiłem grać w gry. Mogłem mu też zadać każde pytanie bo wiedział dużo, a może nawet wszystko! Drugi dziadek był taką złotą rączką. Wszystko umiał naprawić, często mu pomagałem w pracy, on zawsze mówił, że jestem jego ulubionym pomocnikiem i ze mną każda praca idzie szybciej. Za co więc mogę podziękować moim dziadkom ? Zacząłem pisać tak:

Kochana Babciu, Ty jesteś trochę jak mama, bo opiekujesz się mną tak samo troskliwie. Jesteś zawsze wtedy, gdy rodzice pracują, lub mają ważne sprawy na głowie. Pokazujesz mi świat, bawisz się ze mną, z Tobą nigdy się nie nudzę. Zawsze gotujesz mi to, na co mam ochotę. Za to Tobie dziadku mogę powiedzieć wszystko i na wszystko uzyskam odpowiedź. Lubię z Tobą spędzać czas na poważnych rozmowach. Dużo się od ciebie uczę i lubię ci pomagać. Jesteście dla mnie bardzo ważni, gdy długo Was nie widzę to bardzo tęsknię. W Dniu Babci i Dziadka chciałbym Wam życzyć dużo zdrowia ! Dużo szczęścia i uśmiechu, takiego jak wtedy gdy zrobię coś zabawnego. Bądźcie nadal obok mnie. Nawet wtedy gdy zamiast do Was, wolę iść na plac zabaw z kolegami, to chciałbym żebyście wiedzieli, że i tak bardzo Was kocham i mimo wszystko nie zamieniłbym Was na żadnego z nich ! Jesteście dla mnie bardzo ważni.

Chyba dobrze mi wyszły te życzenia od serca. Gdy mama je czytała miała mokre oczy.

Proszę, zostaw komentarz